سودوکو چیست؟ | تجربه سودوکو آنلاین دو نفره در سایت های شرط بندی

سودوکو یک بازی فکری و جذاب می باشد که برگرفته شده از یک جدول و اعداد به هم ریخته است. این بازی یکی از بهترین تمرین ها برای تقویت آی کیو و مغز می باشد اندیشمندان می گویند با حل جدول سودوکو مغز انسان ده سال جوان تر می شود، این بازی امروزه یکی از بهترین سرگرمی های کشور های گوناگون به شمار می‌ رود، کلمه سودوکو مخفف عبارت ژاپنی سوجی وا دوکوشین نی کاگیرو به معنی ارقام باید تنها شوند می باشد.

سودوکو چیست؟
sudoku

سودوکو چیست؟

سودوکو یک بازی ذهنی و فکری می باشد که برای تمامی سنین قابل استفاده است این بازی به گونه ای تعبیه شده است که مغز انسان را دچار چالش می کند و تحقیقات دانشمندان این بازی سبب می شود مغز انسان ۱۰ سال جوان تر شود. سودوکو از از عبارت ژاپنی الهام گرفته شده است این عبارت سوجی وا دو کوشین نی کاگیرو می باشد که به معنای ارقام باید تنها باشند، هست. بازی سودوکو برای اولین بار در یک مجله آمریکایی و در سال ۱۹۷۹ منتشر شد اما انتشار آن به طور مستمر در ژاپن و از سال ۱۹۸۶ رایج شد این بازی امروزه به محبوبیت جهانی رسیده است و حتی مسابقه ملی این بازی نیز ساخته شده است که در سال ۲۰۰۸ در فیلادلفیا برگزار شد. بازی سودوکو برای اولین بار در ایران در روزنامه همشهری و در سال ۱۳۸۵ چاپ شد.

آموزش بازی سودوکو

برای بازی کردن بازی سودوکو تنها به دقت و تمرکز احتیاج داریم ستون ها و مربع هایی که با خطوط رنگی جدا شده اند باید اعداد تکراری نداشته باشند و اعداد متفاوت در آنها قرار بگیرد. اینگونه هر ردیف و هر مربع اعدادی غیر تکراری از ۱ تا ۹ دارد که در صورت نوشتن تمام این اعداد بازی به پایان می رسد، این بازی به گونه ای است که باید اعداد در ردیف های افقی و عمودی و مکعب های سه در سه به صورت غیر تکراری قرار بگیرند و از یک تا نه بدون تکرار چیده شوند.

بازی سودوکو ساخت کدام کشور است؟

بازی سودوکو ساخت کشور ژاپن می باشد که برای اولین بار در یکی از مجلات آمریکایی انتشار یافت اما این جدول ها دائمی نبود و روزانه تکرار نمی شد، این بازی از سال ۱۹۸۶ در ژاپن به محبوبیت بالایی رسید و در روزنامه های این کشور به طور روزانه منتشر می شد زیرا ژاپن یکی از کشورهایی است که به علم و بازی های فکری و ذهنی بسیار می پردازد و برای پرورش جوانانی متفکر تلاش می کند.

آیا این بازی به صورت آنلاین هم وجود دارد؟

امروزه بازی سودوکو به صورت آنلاین و آفلاین در سیستم عامل اندروید و ios وجود دارد که می توانیم این نرم‌ افزار را از طریق گوگل پلی و یا اپ استور دانلود کنیم و از این بازی فکری و ذهنی مهیج که بسیار جالب هم می باشد استفاده کنیم و در زمان های بیکاری بازی کنیم. این بازی را به صورت آنلاین نیز می‌توانیم انجام دهیم به صورتی که با اشخاص دیگری که نمی‌ بینیم و نمیشناسیم می‌ توانیم بازی کنیم و به رقابت بپردازیم و همچنین می توانیم به دوستانمان و کسانی که تمایل داریم بازی کنیم درخواست بدهیم و روبروی آن ها به این بازی مشغول شویم.

توجه داشته باشید که سایت های تاینی بت و انفجار تایم این بازی را به صورت آنلاین برای شما در دسترس قرار داده اند.

بازی سودوکو را چگونه دانلود کنیم؟

بازی سودوکو را چگونه دانلود کنیم؟

برای دانلود کردن بازی سودوکو تنها کافی است از نرم افزار دانلود برنامه ها مثل برنامه اپ استور و یا بازار و یا گوگل پلی استفاده کنیم. ابتدا باید نام این بازی را در آیکون جستجو وارد کرده و سپس دکمه سرچ را بزنیم سپس گزینه های مختلفی از بازی سودوکو برای ما نمایش داده می شود که هر کدام را مایل بودیم می توانیم دانلود کنیم و از آن برای گذراندن اوقات فراغت استفاده کنیم.

تعداد نفرات مورد نیاز برای این بازی چقدر است؟

این بازی هم می تواند به صورت تک نفره انجام شود و همچنین می تواند به صورت گروهی نیز انجام گیرد که بستگی به انتخاب ما دارد. از این رو ما می توانیم در گروه های چهار نفره برای انجام این بازی شرکت کنیم و یا همچنین می توانیم به صورت انفرادی خودمان بازی ساده ای داشته باشیم که معمولاً سودوکو آنلاین خواهیم داشت، با اینکه جدول سودوکو آسان است اما بسیار جالب می باشد و حل جدول سودوکو بسیار لذت بخش است.

تاریخچه بازی سودوکو

سودوکو یک کلمه چینی است که مخفف عبارت ژاپنی سوجی وا دو کوشین نی کاگیرو می باشد و به معنی ارقام باید تنها باشند، این بازی برای اولین بار در سال ۱۹۷۹ منتشر شد ولی انتشار آن در سال ۱۹۸۶ به محبوبیت جهانی دست یافت و توانست در فیلادلفیا آمریکا برگزار شود. این بازی یکی از شاخه های پازل در جهان می باشد که این بازی شامل چیزهایی است که انسان کنجکاو عاشق آن می شود.

نام قدیمی بازی سودوکو چه بود؟

بازی قدیمی سودوکو که در ژاپن ساخته شده است اولین بازی سودوکو توسط فردی به نام گارنز در می ۱۹۷۹ میلادی در یکی از مجلات آمریکایی و با نام سرگرمی جایگذاری به چاپ رسیده است، این بازی یک بازی فکری و بسیار جذاب می باشد که اوایل در آمریکا بسیار مورد استفاده می شد، سپس نیکولی نام این معماهای جدید را سوجی وا دوکابین نی کاگیرو نامید که معنی اش در واقع یعنی اعداد باید تنها یکبار تکرار شوند.

این بازی چه قوانینی دارد؟

این بازی چه قوانینی دارد؟

قوانین بازی سودوکو در جایگذاری اعداد می باشد و در جدول فقط اعداد هستند که دیده می شوند طبق قانون سودوکو ۸۱ خانه در جدول سودوکو وجود دارد که از اعداد یک تا نه می توانیم در آن نامه بنویسیم، در هر سطر جدول عدد های یک تا نه باید بدون تکرار قرار بگیرند و در ستون های دوم نیز باید اعداد ۱ تا ۹ بدون تکرار قرار بگیرند. همچنین در هر مربع سه در سه عدد های ۱ تا ۹ بدون تکرار قرار می‌ گیرند، جدول سودوکو که تمامی خانه هایش هشتاد و یک خانه می باشد با اعداد ۱ تا ۹ پر می شوند و باید هر سه شرط در بازی قید شوند. اگر نمونه های حل شده را ببینید متوجه می شوید که این بازی چگونه انجام شده است، هر کدام از این ستون ها دارای ۹ عدد می باشند که از یک تا ۹ بدون تکرار قرار می گیرند.

عکس بازی سودوکو را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن عکس جدول های سودوکو و عکس های حل کردن آن می توانیم از مرورگر تلفن همراه استفاده کنیم و یا اینکه از طریق برنامه هایی همچون اینستاگرام کانال های بازی جدول سودوکو را پیدا کنیم و آن را حل کنیم، همچنین از طریق کانال های تلگرام می توانیم به عکس های بسیاری از جدول سودوکو دست پیدا کنیم و در آنها بازی کنیم.

قیمت بازی سودوکو چقدر است؟

بازی سودوکو هم بر روی مجلات و روزنامه ها زده می شود که به صورت رایگان می باشد، هم می‌ توان آن را به صورت جداگانه به عنوان یک بازی فکری خریداری کرد که قیمت آن تقریبا مناسب می باشد و می توانیم آن ها را از مغازه های اسباب بازی فروشی خریداری کنیم و از حل کردن آن ها لذت ببریم، این بازی یک بازی بسیار مهیج می باشد که برای مغز و دوری از فراموشی بسیار مناسب می باشد. همچنین می توانیم این بازی را روی تلفن همراه نصب کنیم و پس از نصب جدول سودوکو در آن بازی کنیم که بازی سودوکو کودکان را بسیار تحت تاثیر خود قرار داده است.

بازی سودوکو را چگونه خریداری کنیم؟

برای خریداری این بازی احتیاج است به مغازه های اسباب بازی فروشی و یا خرازی های بزرگ مراجعه کنیم و سودوکوی مورد نظرمان را از نظر تعداد جدول ها انتخاب کنیم همچنین می توانیم نرم افزار بازی سودوکو را از طریق گوگل پلی و یا اپ استور و یا از سایت های معتبر گوگل برای نسخه های متفاوت تلفن همراه مثل ios و اندروید دانلود کنیم و اگر قیمت داشتند نیز می توانیم با استفاده از رمز دوم آن را پرداخت کنیم و بازی را خریداری کنیم.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. بازی سودوکو چند نفره است؟

  این بازی را می توان هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین بازی کرد و همچنین نیز می توان به صورت تک نفره و گروهی آن را بازی کرد، این بازی یکی از جذاب ترین بازی ها محسوب می شود.

 2. بازی سودوکو در قدیم الایام چه نام داشته است؟

  این بازی در گذشته برای اولین بار در کشور ژاپن ساخته شد و نام این بازی سوجی وا دوکوشین نی کاگیرو به معنی ارقام باید تنها شوند می باشد که یعنی در هر ردیف اعداد باید تک باشند و نباید تکرار شوند.

 3. قیمت بازی سودوکو چقدر می باشد؟

  قیمت این بازی تقریباً پایین می باشد و این بازی جزو دسته بازی های فکری و ذهنی محسوب می شود که ذهن را به چالش می کشد و با قیمت بسیار کمش و حتی گاها به صورت رایگان در مجلات و روزنامه ها چاپ می شود.

 4. بازی سودوکو چه قوانینی دارد؟

  این بازی قوانین متعددی دارد که از جمله این قوانین می توانیم به شیوه صحیح چینش اعداد به صورتی که از یک تا نه در ردیف های افقی و عمودی و در مکعب های سه درسه قرار بگیرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

Leave a Reply

Your email address will not be published.